tarihkitapbiyografimehmet poyrazmustafa armağandergi

Azerbaycanlı çocukların gönüllerine Kızılay’dan dokunuş

Azerbaycanlı çocukların gönüllerine Kızılay’dan dokunuş
29.09.2022
A+
A-

(Gerçek Tarih) – Türk Kızılay’ı, bu kez Azerbaycan’da gönül köprüsü kurdu. Kızılay Genel Sekreteri Ramazan Saygılı ve Türkiye Cumhuriyeti Azerbaycan Büyükelçisi Cahit Bağcı’nın da katıldığı törende, daha mutlu çocuklar, güzel yarınlar için Terter, Ağdam ve Fuzuli kentlerindeki 16 okulun bahçesine oyun meydanları kuruldu.

Kızılay Genel Sekreteri Ramazan Saygılı, açılış törenindeki konuşmasında, yarınlara umutla bakmasını istedikleri çocuklara dokunmanın gururunu yaşadıklarını belirterek, “Kıymetli bağışçılarımızın katkısıyla burada çocuklarımızın yüzünü bir nebze de olsa güldürmek istedik. Bizim derdimiz gönüllerde kandil olmak, yaralara merhem olmaktır. Ne kadar mazlum varsa dokunmak istiyoruz. Bu bir yardım değildir, bir gönül köprüsüdür” ifadelerine yer verdi.

Türkiye’nin kadim dostu Azerbaycan halkıyla, çocuklarıyla, analarıyla birlikte olmanın önemine vurgu yapan Saygılı, “Kızılay’ımızın yürekleri fetheden bu değerli dokunuşunda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi. Büyükelçi Cahit Bağcı ise yaptığı konuşmada Türkiye’nin bayrak taşıyıcı kurumu olan Kızılay’ın bugün Azerbaycan’da çocukların yüzünü güldürdüğünü belirterek, teşekkür etti. Kızılay Genel Sekreteri Ramazan Saygılı ve törene katılan davetliler açılışın ardından çocuk oyun parkları ve eğitim materyalleriyle bayram sevinci yaşayan çocuklara eşlik ettiler.

gercektarih.com.tr

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.