ref: refs/heads/v3.0
tarihkitapbiyografimehmet poyrazmustafa armağandergi

Gönül Şehrimizi İmar Edenler’de Mehmet Akif

Gönül Şehrimizi İmar Edenler’de Mehmet Akif
27.12.2022
A+
A-

(Gerçek Tarih) – Ankara Mamak Belediyesi tarafından düzenlenen “Gönül Şehrimizi İmar Edenler” programının bu haftaki konusu Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’du.

Musiki Muallim Mektebi’nde düzenlenen ve moderatörlüğünü Prof. Dr. Yaşar Aydemir’in yaptığı programda Prof. Dr. Cemal Kurnaz, Akif’in hiç bilinmeyen yönlerini anlattı. Kendisinin önemli bir düşünce ve fikir adamı olduğunu söyleyen Prof. Dr. Kurnaz, Akif’in çok yönlü kişiliğinden bahsetti. Kurnaz, Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un bıraktığı eserlerin gençlerimiz için birer kılavuz olması gerektiğini söyledi.

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, Taceddin Dergahı’nda düzenlenen “86. Yıl Dönümünde Mehmet Akif’i Anma Töreni”nin ardından Musiki Muallim Mektebi’nde gençlerle birlikte Gönül Şehrimizi İmar Edenler programına katıldı.

Prof. Dr. Cemal Kurnaz’dan Akif’i gençlerle birlikte dinleyen Başkan Murat Köse, “İstiklal Marşı şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u vefatının 86. yılında rahmete ve minnetle anıyorum. Allah razı olsun” dedi. Akif’in “Cehennem olsa gelen göğsümüzde söndürürüz / Bu yol Hak yoludur, Dönme bilmez yürürüz” mısralarını okuyarak “Gelecek nesillere ecdadımızı tanıtmalı, onların bıraktığı eserleri daha iyi anlamalı ve kavramalıyız” diye konuştu.

gercektarih.com.tr

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.