ref: refs/heads/v3.0
tarihkitapbiyografimehmet poyrazmustafa armağandergi

Adanalılar Başkent Ankara’da tarihi bir ilki gerçekleştirdi!

20.01.2023
A+
A-

(Gerçek Tarih) – Merkezi Ankara’da bulunan ve yönetim kurulu başkanlığını Yunus Sakarya’nın yaptığı Adanalılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği 2022’nin son günlerde gerçekleştirdikleri etkinlikle Adana ve Ankara tarihinde iz bıraktı. Başkent Ankara, çeşitli şehirlerin tanıtım günleri yapmasıyla da biliniyor ve böyle etkinlikler hayli ilgi görüyor. İlginçtir, Adana’nın şehir etkinliği de Adanalılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği’nin organizasyonuyla ilk defa Ankara’da gerçekleşmiş oldu. 8-11 Aralık 2022 tarihlerinde Ankara’da gerçekleşen “1. Adana Tanıtım Günleri”nde şehrin yöneticilerinin yanı sıra Bakanların da katılması hayli dikkat çekti.

İşte tanıtım günlerine katılan bazı isimler:

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, Adana Valisi Dr. Süleyman Elban, Adana Milletvekilleri Ahmet Zenbilci, İsmail Koncuk ile Yakup Budak, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Fatma Gül Demet Sarı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Dr. İmren Aykut, Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, İmamoğlu Belediye Başkanı Kasım Karaköse, Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz, Türkiye Barolar Birliği Genel Sekreteri Av. Veli Küçük, Adana Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Niyazi Göğer, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, Adana Güç Birliği Vakfı ile çok sayıda özel ve kamu kuruluşunun temsilcileri. Farklı siyasi partilere mensup milletvekilleri ile belediye başkanları da ilk defa şehirleri için bir araya gelmiş oldu.

Konuyla ilgili görüştüğümüz ve Adana şehri adına tarihi bir ilki ve günleri yaşatan Adanalılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği’nin yönetim kurulu adına açıklama yapan Başkan Yunus Sakarya 2023 yılında da Ankara’da 2. Adana Tanıtım Günleri’ni gerçekleştireceklerini söyledi.

Başkent’te yaşayan Adanalıları, önceden şehre resmi olarak bağlı olan fakat kendilerini halen “Adanalı” olarak gören Osmaniyeleri, Kadirlileri, Dörtyolluları ve diğer bölgelere mensup hemşehrileri bir araya getirerek çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerine de dikkat çeken Yunus Sakarya açıklamasında hiçbir siyasi ayrım yapmadıklarını vurgularken yeni hizmet adresini de duyurdu. Buna göre Adanalılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Başkent’teki yeni adresi şöyle: Eti Mah. GMK Bulvarı Köşe Apt. No:110-112 Kat:2 Daire: 11 Maltepe/ Çankaya/Ankara (Maltepe Metrosu yanı).

gercektarih.com.tr

  1. ADANA TANITIM GÜNLERİ
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.