tarihkitapbiyografimehmet poyrazmustafa armağandergi

Amy Winehouse’un eşyaları satışa çıkıyor

Temmuz 2011’de 27 yaşındayken alkol zehirlenmesinden yaşamını yitiren Britanyalı müzisyen Amy Winehouse’a ait eşyalar satışa çıktı. Yaklaşık 800 …

Amy Winehouse’un eşyaları satışa çıkıyor
15.10.2021
A+
A-

Temmuz 2011’de 27 yaşındayken alkol zehirlenmesinden yaşamını yitiren Britanyalı müzisyen Amy Winehouse’a ait eşyalar satışa çıktı. Yaklaşık 800’e yakın eşyası açık artırmayla satışa çıkan Winehouse, son konserini ölümünden bir ay önce Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da vermişti.

Diken’de yer alan habere göre; açık artırmayı düzenleyen Julien’s müzayede evinin direktörü Martin Nolan, Winehouse’un ebeveynleri için zor bir karar olduğunu ancak onlar için eşyalarından vazgeçmenin zamanının geldiğini söyledi.

Sanatçının sık sık kullandığı yeşil siyah elbisesi ile kalp şeklindeki Moschino çantası satışa çıkacak eşyaları arasında. Her birinin 15-20 bin dolar (135-160 bin lira) arasında alıcı bulması bekleniyor. Ailenin bütün hayranlarının bir şey almak şansına sahip olmasını istediğin anlatan Nolan, kemer, parfüm, babet, gitar gibi eşyaların açılış fiyatının 50-100 dolar (450-900 lira) gibi düşük miktarlarda olacağını belirtti.

Satıştan elde edilen gelirin bir kısmı çocuk ve gençler yararına çalışan Amy Winehouse Vakfı’na bağışlanacak.

Karar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.