tarihkitapbiyografimehmet poyrazmustafa armağandergi

Mustafa Armağan: Yunanistan’ın bize 300 ton altın borcu var!

Mustafa Armağan: Yunanistan’ın bize 300 ton altın borcu var!
11.09.2022
A+
A-

(Gerçek Tarih) – Gazeteci ve araştırmacı yazar Mustafa Armağan, Akit TV’de yayımlanan Kayıt Dışı Tarih programında Anadolu’yu acımasızca işgal eden Yunanistan’ın savaş sonrası yapılan görüşmeler neticesinde Türkiye’ye tazminat olarak 300 ton altın ödemesine karar verildiğini fakat bunun bir daha gündeme gelmediğini söyledi.

Gerçekleri anlatmaya devam edeceğini, sosyal medyada kimi paylaşımlarının kaldırıldığına da dikkat çeken Armağan, geçmişte de Kadir Mısıroğlu’nun bunu yapmaya çalıştığına dikkat çekti. 300 ton altın meselesini gündemde tutmaya devam edeceğini ifade aktaran Armağan’ın Bursa’da Ermenilerin gerçekleştirdiği tecavüz ve katliamı anlatırken sesinin değişmesi ve hüzünlü ifadesi dikkat çekti.

Ege bölgesinde Yunanlıların yaptığı vahşetin anlatıldığı programda maddi zararlarda dile getirilerek, Türkiye’nin o dönem kasasında 150 milyon lira bulunduğuna, Yunanistan’ın verdiği zararın ise manevi tazminat hariç 1.5 milyar lira olduğuna da dikkat çekildi. En az 280 bin konutun yıkıldığını ifade eden Mustafa Armağan aslında bu rakamın daha yüksek olduğuna vurgu yaptı.

Feridun Erdoğral’ın sunduğu Kayıt Dışı Tarih programında, korkunç işgal sonrası Yunanistan ile dostluk üzerinden mesajlar verenleri de eleştiren Armağan Yunan askerlerinin soygunculuk yaptığını da yer vererek: “Yunanlılar ile dostluk bozulmasın diye bütün bunların anlatılmaması ve yazılmaması istenmiştir.”

Bursa Orhangazi’de Yunanlıların tecavüz edip dansöz gibi oynamaya zorladıktan sonra balta ile parçaladığı Şekibe’nin cesedini Türk askerleri bu vaziyette bulmuştur.

gercektarih.com.tr

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.