tarihkitapbiyografimehmet poyrazmustafa armağandergi

Recep Garip’in “Herkes İçindeki Dünya Kadardır”ın yeni baskısı çıktı

Recep Garip’in “Herkes İçindeki Dünya Kadardır”ın yeni baskısı çıktı
31.07.2022
A+
A-

(Gerçek Tarih) – Şair, yazar ve ressam Recep Garip’in büyük ilgi gören “Herkes İçindeki Dünya Kadardır” adlı kitap çalışmasının yeni baskısı Motto yayınlarından çıktı.

Gerçek Tarih yayın kurulu başkanı ve yazarı Recep Garip’in dikkat çeken söz konusu kitabı “Herkes İçindeki Dünya Kadardır”’ın yeni baskısı vesilesiyle tebrik ederken çalışmanın tanıtım bülteninde yer verilen ifadeleri sizlerle paylaşıyoruz:

“Her insanın hayatı müstakil bir eserdir ve dünya kurulalı beri, bu eser ilk ve son olarak yazılmıştır. Hâl böyle olunca, insanların her birini içinde bulunduğu bütün şartlarla birlikte düşünmek, başından geçen farklı hâdiselerle ve imtihan edildiği değişik olaylarla beraber nazara almak gerekiyor. Bir insan hakkında vereceğimiz hüküm, diğerine ölçü olmuyor. Birisini yükselten aynı hâdise, berikini alçaltabiliyor. Birinin  hakkında hayırlı olan, diğeri için şer olabiliyor. Birinin nefret ettiğine bir başkası can atabiliyor. Herkes kendi şartları  içinde bir imtihana tâbi tutuluyor. Önemli olan bu şartların  farklılığı değil, bu imtihandan başarıyla çıkmaktır.

Demek bu yüzdendi kimselerin acısına tarafsız kalamayışım.

Demek bu yüzden;

Bir çocuğun,

Bir yaşlının,”

gercektarih.com.tr

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.