ref: refs/heads/v3.0
tarihkitapbiyografimehmet poyrazmustafa armağandergi

Sezai Karakoç Hakk’a yürüdü!

Sezai Karakoç Hakk’a yürüdü!
16.11.2021
A+
A-

Şair, yazar ve fikir adamı Sezai Karakoç, 88 yaşında hayata veda etti.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın sosyal medya hesabından, “Diriliş şairi Üstad Sezai Karakoç rahmet-i Rahman’a kavuştu. Örnek bir hayat, sağlam bir fikir örgüsü ve büyük bir edebî miras bıraktı geride. Mevla mekanını cennet, makamını âli, ruhunu şâd eylesin.” paylaşımı yaptı.

Merhum yarın Şehzadebaşı Camisinde kılınacak cenaze namazı sonrasında son yolculuğuna uğurlanacak.

Gerçek Tarih (gercektarih.com.tr) Yayın Kurulu Başkanı Recep Garip, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Sezai Karakoç’un hayatını kaybetmesinden dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirerek şu sözlere yer verdi:

“İSLAMIN DİRİLİŞİ’ne adanmış bir kalem, fikir, düşünce, sanat, edebiyat ve şiirimizin uluçınarı SEZAİ KARAKOÇ Üstadımız ebedi yolculuğa çıktı. İnna lillahi ve inna ileyhi raciun. Rabbim makamını ali, mekanını cennet eylesin. Ömrümüzün özüne sirayet eden, hayatın anlamını kavramamızda yol gösteren, yalnızca Allah ve,Rasul buyruğuna tabi olmamızı her fırsatta öğütleyip-nasihat eden Üstadımız kuşkusuz bundan sonra daha çok yol gösterecek, daha çok konuşacak, daha çok yolumuzu aydınlatmayı sürdürecektir. Türkiyemizin, İslam coğrafyasının, ümmetin başı sağ olsun. Ruhu şad, mekanı cennet olsun. Cenaze bilgisi henüz netleşmedi. Netleşince yazacağız.”

***

Merhum Sezai Karakoç üstadımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

GERÇEK TARİH

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.