ref: refs/heads/v3.0
tarihkitapbiyografimehmet poyrazmustafa armağandergi

Tarihi Sirkeci Garı’nda “12. Dergi Günleri” başlıyor

Tarihi Sirkeci Garı’nda “12. Dergi Günleri” başlıyor
26.09.2021
A+
A-

Yazar İsmail Kılıçarslan’ın sosyal medya hesabından “Ben de Sirkeci Garı’ndayım” notuyla paylaşım yaptığı “Uluslararası Dergi Günleri” kapılarını 12. defa dergicilere ve dergi dostlarına açmaya hazırlanıyor.

29 Eylül – 3 Ekim 2021 tarihleri arasında tarihi Sirkeci Garı’nda, Asım Gültekin anısına düzenlenecek olan fuarın ana teması geçtiğimiz yıl vefat eden unutulmayan dergici yazar Asım Gültekin olacak.

DERGİBİR kurucu başkanı ve dergi fuarlarının da banisi olan Asım Gültekin için özel bir alanın olacağı fuarda Gültekin’e ait eserler, ona özel yayımlanan dergiler, kitaplar ve fotoğraflar sergilenecek.

gercektarih.com.tr’nin edindiği bilgilere göre, konuyla ilgili açıklama yapan DERGİBİR Başkanı Metin Uçar şu ifadelere yer verdi:

“Bu yılki Uluslararası Dergi Günleri’ni, bir vefa borcu olarak kurucu başkanımız merhum Asım Gültekin anısına gerçekleştiriyoruz. Arkadaşımız, kardeşimiz Asım Gültekin, benzeri olmayan önemli bir fikri hayata geçirdi ve faaliyetler dergi dostu, delisi, emekçisi arkadaşlarımızın katkısıyla bugüne kadar geldi. 2010 senesinde başlayan bu kültürel birlikteliği, çizgiyi kıymetli dergici arkadaşlarımızın da gayretleriyle, destekleriyle daha da geliştirerek ve genişleterek ileriye taşıma gayretindeyiz. Bu yıl 29 Eylül – 3 Ekim tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz Uluslararası Dergi Günleri’nde çok sayıda etkinlik yer alacak.

Osmanlıca hızlı okuma yazma kursundan, dergi atölyelerine, mini konserlerden panellere, okur yazar buluşmalarından çizim, grafik söyleşi/gösteri/atölyelerine kadar birçok etkinlikle bir araya geleceğiz. Ziyaretçilerimiz gönül rahatlığıyla etkinliklere gelebilirler. Açık alanda yapılacak bu etkinliklerde pandemi şartları gereğince tüm önlemler alınmış olacak. Açık havada çocuk, bilim, sanat, kitap, tarih vb. birçok alanda yüzlerce dergi sizi bekliyor olacak.”

Pandemi dolayısıyla ara verilen, TİKA, YTB, TCDD, Fatih Belediyesi ile Albayrak Medya Grubu’nun destek verdiği geleneksel dergi günlerine, Derin Tarih, Cins, Muhit, Ayasofya, Genç Öncüler Dergisi, Hak Dergi, Bedreka gibi birçok yerli ve yabancı dergilerin fuara katılacağı da öğrenildi.

gercektarih.com.tr

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.