tarihkitapbiyografimehmet poyrazmustafa armağandergi

Mahmut Özbay

Prof. Dr./Yazar

  49 yıl üstat Sezai Karakoç’tan öğrenmeye çalıştım

  21.11.2021
  A+
  A-

  Büyük düşünür, şair, bilge insan Üstat Ahmet Sezai Karakoç, 16 Kasım 2021 günü alemlerin yaratıcısının rahmet kapısından (ebedi hayata başlayacağından) sevenlerince dualarla kendisine teslim edildi.

  Üstat, en büyük sevgilisine giderken bizlere, milletimize, İslam toplumlarına ve milletine, tüm insanlara fikir kaynaklı çağlayanlar, düşünce orijinli şelaleler bırakarak bu dünyadan ayrıldı.

  Bilge insan Ahmet Sezai Karakoç Allah inancı ve İslam aydınlığında yaşadı, ömrü süresince bilimi, bilgiyi, insan hakkını, adaleti, erdemi, çalışmayı-araştırmayı, hoşgörüyü, iyiliği ve demokrasiyi kendi uygarlığımızın ana kaideleri üzerinde yükseltmeye çalıştı.

  Kâinatın öznesini insan alarak, kendisi tek kişilik bir millet olarak, yeryüzündeki bütün insanlara ilerlemenin, yücelmenin, bireylerin, toplumların ve milletlerin onurlu yaşamaları için gerekli muştuları ve çözümleri, kurtuluşa erme yollarını-yöntemlerini sunmaya çalıştı.

  “Diriliş Nesli” üstadın fikirlerini ve bilgilerini damla damla anne öz sütü gibi emerek yetişti ve yetişiyorlar. İnsanlığın önünü açacak ve aydınlatacak umutlar büyüyor.

  Üstadın O büyük sevgilinin sevgisinde ebedi hayatını sürdürmesi için dua ediyor ve kendisine rahmet diliyoruz.

  Üstat ile ilk tanışmam 27 Nisan 1976 ve en son görüşmemiz 23,24,25 Eylül 2021 oldu.

  49 yıl o öğreten, ben öğrenen oldum.

  Mahmut Özbay – gercektarih.com.tr

  Yazarın Diğer Yazıları
  Yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.