tarihkitapbiyografimehmet poyrazmustafa armağandergi

Beyaz Saray, Netanyahu’nun siyasi kariyerinin neredeyse bittiğini düşünüyor

ABD basınında çıkan habere göre Beyaz Saray, “Netanyahu’nun siyasi günlerinin sayılı olduğuna” ve “muhtemelen birkaç ay veya en azından İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki askeri harekâtının ilk savaş aşaması bitene kadar” dayanacağına inanıyor.

Beyaz Saray, Netanyahu’nun siyasi kariyerinin neredeyse bittiğini düşünüyor
03.11.2023
A+
A-

Politico’nun ABD Yönetimi’ndeki bir kaynağa dayandırdığı haberine göre, ABD Başkanı Joe Biden, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun kaygısının sona ermek üzere olduğuna inandığını bildirdi .

Rus resmi haber ajansı TASS’ın Politico’ya dayandırdığı habere göre Beyaz Saray, “Netanyahu’nun siyasi günlerinin sayılı olduğuna” ve “muhtemelen birkaç ay veya en azından İsrail’in Gazze Şeridi’ndeki askeri harekâtının ilk savaş aşaması bitene kadar” dayanacağına inanıyor.

Politico, Biden’ın Başbakanla yaptığı telefon görüşmesi sırasında Netanyahu’nun diğer siyasi perspektiflerini tartıştığını ve “halefine bıraktığı senaryoyu değerlendirmeyi” teklif ettiğini belirtiyor.

Gazeteye göre ABD Yönetimi, eski İsrail Başbakanı Naftali Bennet, eski Savunma Bakanı Benny Gantz ve parlamento muhalefetinin lideri Yair Lapid ile görüşmelerde bulunuyor.

Daha önce düzenlediği basın toplantısında Netanyahu, olası istifası hakkında yorum yapmaktan kaçınmış ve şu anda tamamen Gazze Şeridi’ndeki askeri operasyona odaklandığının altını çizmişti.

GERÇEK TARİH

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.