tarihkitapbiyografimehmet poyrazmustafa armağandergi

Dilipak: Anadolu’ya 1071’de gelmedik hep buradaydık!

“KKTC elden gidiyor haberiniz var mı?” diye soran Dilipak, Türklerin hep Anadolu’da var olduğunu ileri sürdü.

Dilipak: Anadolu’ya 1071’de gelmedik hep buradaydık!
27.08.2023
A+
A-

KKTC’nin tehdit altında olduğunu kaydeden Mütefekkir Abdurrahman Dilipak “Yılan kuyruğunu ısırdı mı?” başlığıyla Habervakti’nde kaleme aldığı yazısında Türklerin 1071’de Anadolu’ya gelmediğini iddia etti. Dilipak’a göre Türkler hep Anadolu’da vardı:

“Dünyada olup bitenlerin farkında mısınız? Ya da ülkenizde olup bitenlerin. Unutmayın, hiç kimse dünyada olup-bitenleri görmezden, duymazdan, bilmezden gelme hakkına sahip değildir. KKTC’de neler oluyor haberiniz var mı? KKTC ilanından bu yana en büyük tehditle karşı karşıya. Fiili bir işgal altında, Gelenler Makarios’un, Grivas’ın, EOKA’nın çocukları değil, ŞABAT’ın çocukları. Hani şu 5Tepe’de ayin yapan Yahudi cemaatinin ithal çocukları. KKTC elden gidiyor haberiniz var mı? Bu durum adamın bütünüyle Yunan işgalinden daha vahim bir durum. Siz Malazgirt’te festival yapmaya devam. Ha! Biz Anadolu’ya 1071’de gelmedik, hep buradaydık!”

gercektarih.com.tr

Yorumlar

  1. Yusuf dedi ki:

    İnsan olun insan biz 5000 yıl önceden de geleni bu günde geleni eşit görüyoruz herkesin tarihine diline ve ulusuna saygı duyuyoruz Bizim serefimizden ve karekterimizden biraz zekatlansaniz herkese eşit bakmayı göreceksiniz Allah’ın kitaplarını okusanız insan olacaksın uluslararası insan haklarını okusanız insan olacaksınız barnaz bir kafa yapısından çıkın artık insan olun öbür dünyada sen şehit sayilmayacaksin ve ya şehid edebiyatı yapanlarda sayılmayacak Allah’ın büyüklüğün gösteren ve Allah’ın verdiği dile sarılan Kürt milleti şehittir savaşırken öbür dünyanızida düşünmenizi tavsiye ederim .Kürdistan topraklarının içerisinde ki Kürt milletinin bir ferdi Yusuf Yılmaz saygılar