ref: refs/heads/v3.0
tarihkitapbiyografimehmet poyrazmustafa armağandergi

Genç Yazarlar Kurultayı Yalova’da gerçekleşecek

Genç Yazarlar Kurultayı Yalova’da gerçekleşecek
31.05.2022
A+
A-

(Gerçek Tarih) – Türkiye Yazarlar Birliği (TYB)’nin Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ile Harb-İş Sendikası’nın destekleriyle gerçekleştirileceği kurultaya Türkiye’nin yanı sıra farklı ülkelerin gençleri de katılacak.
Edebiyata yeni isimler kazandırmak, gençlerin yazma yeteneklerini ortaya çıkarmak, geliştirmek; okumaya ve yazmaya teşvik etmek, dil bilgisi ve yazım kurallarını etkin bir şekilde öğrenmelerini sağlamak amacıyla; 4. Uluslararası Genç Yazarlar Kurultayı 3-5 Haziran 2022 tarihleri arasında “Edebiyat ve Gençlik” temasıyla Yalova’da toplanacak.

Edinilen bilgiye göre, günümüzün önemli edebiyatçılarının kendi yazarlık tecrübelerinden hareketle gençlere deneyim ve yazma tekniklerini anlatacakları, gençlik ve edebiyat üzerine panel ve değerlendirilmelerin yapılacağı kurultayın açış konuşmasını TYB Şeref Başkanı D. Mehmet Doğan, TYB Genel Başkanı Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Kâzım Arıcan ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Uzmanı Ali Işık birlikte yapacaklar.

gercektarih.com.tr

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.