tarihkitapbiyografimehmet poyrazmustafa armağandergi

Tarihi eser kaçakçılığından FETÖ borsacılığına!

Başkent Ankara’da geçtiğimiz günlerde emniyet güçleri yaptıkları titiz operasyonla milyonlarca dolar değerinde çeşitli tarihi eserleri ele geçirmişti.

Tarihi eser kaçakçılığından FETÖ borsacılığına!
10.11.2023
A+
A-

Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün Ankara Kalesi civarındaki ikamet ve depolara yaptığı eş zamanlı baskınlarda, tarihi değeri milyonlarca doları bulan 4 bin 212 adet altın, gümüş ve bronz sikke ile 893 adet arkeolojik ve etnografik obje ele geçirilmişti.

Ankara’daki tarihi eser kaçakçılarına yönelik operasyon takdir toplarken şaşkınlıkta yaşanmıştı. Başkentlilerin bu şaşkınlığı atlattığı sıralarda bir başka gelişme daha yaşandı. Buna göre yaklaşık 3 yıl önce yeni tanıştığı şahsın tarihi eser kazısına dolayısıyla tarihi eser kaçakçılığına giriştiğini öğrenen bir iş insanı önce tehdit edilir ardından FETÖ’cü suçlamasına maruz kalır.

Yaşadıklarını Gercektarih.com.tr’ye anlatan mağdur iş insanı şu an görevden alınan yetkililerce kendisine kumpas kurulduğunu, FETÖ’den dava açıldığını ilk celsede beraat ettiğini belirtti.

Ankara’da tarihi eser kaçakçılığına soyunan şahsın devlet memuru olduğunu ve her türlü devletle olan münasebetlerde yardımcı olabileceğini söylediğini belirten mağdur iş insanı, hakkında da dava açıldığından söz konusu kişiye yakınlaştığını söyledi. Kısa süre sonra kendisinden çeşitli defalar borç para istediğini, aslında vermek istemediğini, sonrasında ısrarlara dayanamayarak borç para verdiğini belirten mağdur iş insanı bir süre sonra söz konusu şahsın kendisini kaçak yapılan kazı alanına götürdüğünü ve sponsor olmasını istediğini aktardı.

Hem devlet memuru olduğunu hem de ticaretle uğraştığını belirttiği şahsa, tarihi eser kazı yapmaması konusunda uyardığını, bu işi bırakmazsa şikayet edeceğini söyleyen iş insanı kazı yapan şahısla aralarında sözlü tartışma çıktığını ifade etti. Sonrasında verdiği borç parayı istediğini kaydeden iş insanı, şahsın kendisini tehdit ettiğini FETÖCÜ suçlamasıyla basına vereceğini söylediğini anlattı.

O sıralar hakkındaki kumpas davası devam ettiğinden çaresizce susmak zorunda kaldığını ifade eden iş insanı, defalarca söz konusu şahsa borcunu ödemesi konusunda haber yolladığını fakat bir netice alamadığını söylerken kendisi hakkında da FETÖCÜ suçlamasının dedikodular üzerinden sürdüğünü de belirtti. Yaşadığı hadiselerin tarihi eser kaçakçılığından FETÖ borsacılığına vardığını söyleyen mağdur iş insanı açıklamasını “Adalete inanıyorum ve güvenim sonsuz,” sözleriyle bitirdi.

GERÇEK TARİH

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.