ref: refs/heads/v3.0
tarihkitapbiyografimehmet poyrazmustafa armağandergi

Ukrayna’ya silah yardımı Alman meclisinde

Ukrayna’ya silah yardımı Alman meclisinde
24.02.2022
A+
A-

(Gerçek Tarih) – Almanya Federal Meclis Dışişleri Komisyonu Başkanı Norbert Röttgen, ülke yönetimine Ukrayna’ya silah sağlama çağrısında bulundu. Röttgen, “Hangi silahları sağlayabilirsek, Ukrayna’ya teslim etmeliyiz” dedi.
Kırım Haber Ajansı’nın aktardığına göre Almanya Federal Meclis Dışişleri Komisyonu Başkanı Norbert Röttgen, ülke yönetimini Ukrayna’ya silah sağlamaya davet etti. Röttgen, sosyal medyadan bu sabah yaptığı açıklamada, “Moskova ile iletişim kanallarını açık tutmak için silah teslimatlarına karşıydım. Ama şimdi tutumum değişti. Şimdi önemli olan savunma. Hangi silahları sağlayabilirsek, Ukrayna’ya teslim etmeliyiz.” ifadeleri kullandı.
RUS BİRLİKLERİ, RUSYA, BELARUS VE İŞGAL ALTINDAKİ KIRIM’DAN UKRAYNA’YA SALDIRIYOR
Ukrayna Devlet Sınır Servisi yaptığı açıklamada, Rus ordusunun bu sabah saat 05.00 civarında Ukrayna-Belarus sınırından, işgal altındaki Kırım’dan ve Rusya-Ukrayna sınırından saldırmaya başladığını duyurdu. Öte yandan Rusya Savunma Bakanlığından bu sabah yapılan açıklamada, Ukrayna’daki askeri altyapının, hava savunma tesislerinin, askeri havaalanlarının yüksek hassasiyetli silahlarla devre dışı bırakıldığı bildirildi.

gercektarih.com.tr

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.