ref: refs/heads/v3.0
tarihkitapbiyografimehmet poyrazmustafa armağandergi

Ankara’da İstiklal Marşı’nın kabulü ile Akif’i anma programı

Ankara’da İstiklal Marşı’nın kabulü ile Akif’i anma programı
10.03.2022
A+
A-

(Gerçek Tarih) – 12 Mart İstiklâl Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Âkif Ersoy’u Anma Günü kapsamında Türkiye Yazarlar Birliği (TYB), Mamak Belediyesi ve Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün iş birliği ile 12 Mart 2022 Cumartesi günü program gerçekleştirilecek.

Saat 16’da Mamak Belediyesi’nin Demirlibahçe’deki Mûsikî Muallim Mektebi Salonu’nda mehter takımının gösterisi ile başlayacak program Millî Şairimiz Mehmet Âkif Ersoy’un hayatı, eserleri ve İstiklal Marşımızın TBMM’de kabul edilmesinin konu edileceği panel ile devam edecek.

Mehmet Âkif Araştırmaları Merkezi Başkanı D. Mehmet Doğan, TYB Genel Başkanı ve Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Kâzım Arıcan, TYB eski Genel Başkanı Yazar/Dr. Nazif Öztürk ve Şair-Eleştirmen Osman Özbahçe konuşacağı panel sonrası, “Liseler arası “Mehmet Âkif Ersoy’un hayatı ve eserleri” konulu kompozisyon yarışmasının birincisine ve ilkokul öğrencileri arasında yapılan 10 kıta İstiklâl Marşı’nı en güzel okuma birincisinin ödülleri de verilecek.

Mamak Belediye Başkanı Murat Köse, TYB Yönetim Kurulu Üyeleri, yazarlar, şairler, öğrenciler, öğretmenler, vatandaşlar ve öğrenci ailelerinin katılacağı anma programının sonunda tüm katılımcılar, Mehmet Âkif’in bir dönem yaşadığı ve İstiklâl Marşı’nı yazdığı Taceddin Dergâhı’na ziyaret gerçekleştirecekler.

gercektarih.com.tr

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.